Doprava zdarma od 2000 Kč po celé České republice!

Proč len?

Len je skutečně vyjímečná přírodní látka. Má spoustu užitečných vlastnosti ve srovnání s ostatnimi materiály. Rádi bychom Vám představili několik důvodů, proč byste měli dát přednost právě výrobkům ze lnu: 

  1. Lněné látky jsou známé díky svým antibakteriálním vlastnostem, tzn. choroboplodná bakterie nejsou schopná přežit ve lněným materiálu. Lněné látky jsou rovněž odolné vůči plísním a prachu, protože obsahují oxid křemičitý, který potlačuje množení bakterií, způsobujících hnisání a kvašení. Pravidelné spání v ložním povlečení ze lnu nebo nošení lněného oblečení pomáhá rychlejšímu hojení zranění nebo popálenin.
  2. Lněné látky jsou hypoalergenní, proto výrobky ze lnu jsou vhodné k použití pro lidí trpící alergií, astmou a kožními onemocněními.
  3. Lněné látky jsou známé díky své trvanlivosti, jejich vlákna jsou velice pevná a odolná vůči mechanickému poškození. Jeho vlakno je mnohem pevnější než například bavlna, proto vydrží více nošení a praní. 
  4. Lněné vlákno je rovněž odolné vůči světlu a nedochází k zežloutnutí látky.
  5. Prací proces nepoškozuje lněné látky, materiál časem naopak měkne.
  6. Další užitečnou vlastnoti lněných látek je vysoká schopnost absorbovat vlhkost a zároveň rychle schnout. Tato vlastnost je důležitá nejen pro oblečení, ale především pro ložní povlečení, kuchyňské utěrky, osušky, ručníky a župany. 
  7. Oblečení nebo povlečení ze lnu výborně propouští vzduch a umožňuje pokožce dýchat, zlepšuje krevní oběh a snižuje míru únavy.
  8. Schopnost ochladit v horkém počasí a zahřát v zimě dělá lněné látky velice příjemnými v každém období.
  9. Nakonec tradiční výrobní proces je chemicky nenáročný, stejně tak, jako pěstování samotného lnu, kdy není nutné používat umělá hnojiva ani pesticidy.

 

Len je jednou z vůbec nejstarších zemědělských plodin na světě, ovšem mnohem levnější a všudypřítomné syntetické látky postupně nahradily a vytlačily látky přírodní. Chtěli bychom rozšířit použití výrobků z lněných látek, které díky vyjmenovaným vlastnostem jsou nejen dobré pro lidské zdraví, ale zároveň velmi užitečné v domácnosti.